Ogrodzenia panelowe, wszystko co musisz wiedzieć

Panele ogrodzeniowe — jakie mają zastosowanie?

Zanim przejdziemy do przedstawienia wszystkich rozwiązań paneli ogrodzeniowych, w pierwszej kolejności warto, abyś wiedział, co to są panele ogrodzeniowe i jakie są plusy i minusy tego zastosowania.

Panele ogrodzeniowe to nic innego jak gotowe przęsła wykonane z wybranego materiału, które następnie mocowane są do wcześniej przygotowanych słupków ogrodzeniowych. Największym plusem jest prosta konstrukcja. Przęsło przygotowane w taki sposób, aby cały montaż był bezproblemowy. Każdy panel ogrodzeniowy łączony jest za pomocą specjalnych elementów do słupków ogrodzeniowych. Dlatego jego realizacja jest bardzo szybka i możesz ją wykonać samodzielnie. W ofercie producentów masz do wyboru różnego rodzaju ogrodzenia panelowe pełne lub ażurowe. Panele ogrodzeniowe pełne charakteryzują się tym, że nie posiadają na swojej powierzchni prześwitów. W związku z tym są doskonałą barykadą, a tym samym skutecznie zasłaniają teren posesji. Ponadto panele pełne stosuje się na działkach przy bardzo ruchliwych ulicach, w centrum miast, lub w miejscach, które z jakichś powodów chcesz zasłonić.

Panele ażurowe to ogrodzenie, które posiada prześwity. Ten rodzaj ogrodzenia zapewnia swobodny widok na sąsiadów oraz pobliską okolicę. Panele ażurowe świetnie nadają się do wykorzystania na działkach zlokalizowanych na wsi oraz do posesji z dużym ogrodem. Ponadto kolejną zaletą jest ich konkurencyjna cena.

Panele ogrodzeniowe metalowe — idealne do nowoczesnego budownictwa

Pierwszą propozycją są panele ogrodzeniowe metalowe. To nowoczesne ogrodzenie idealnie komponuje się z modernistyczną architekturą. Jego stelaż oraz wypełnienie stanowią metalowe elementy, które połączone są ze sobą. Wypełnienie może być pełne, w postaci wzorów, lub ażurowe z prześwitami.  Wybór odpowiedniego wzoru zależny jest od elewacji Twojego domu oraz Twoich preferencji. Ogrodzenie pełne najczęściej wypełnione jest metalowymi elementami lub blachą. Z kolei panele, które posiadają wzory wypalane laserem, nadają bardzo nowoczesnego i niebanalnego wyglądu posesji. Każdy panel ogrodzeniowy jest zabezpieczony antykorozyjnie oraz przechodzi proces cynkowania. Dlatego to ogrodzenie panelowe jest bardzo trwałe i posłuży na długi czas.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *